Бази даних


В. І. Вернадський. Електронна колекція - результати пошуку


    

Авторський колектив

Архів новин

Ювілейна виставка (2013 р.)

Біографія


Вибрані наукові праці академіка В.І. Вернадського


Читання академіка В.І. Вернадського


Навігатор


Меморіальна карта


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюдатою
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: <.>TPD=ВІДЕОМАТЕРІАЛИ<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8
1.

1974

Биосфера! Время осознания = Biosphere! Time to apprehend. – Киев: Киевская студия научно-популярных фильмов, 1974. – 15 хв.

Думки В. І. Вернадського про виникнення і розвиток життя на Землі, вплив життя, в першу чергу розумною, на планету. "Думка - явище планетарне. Життя породило думку. Думка змінює життя, все життя планети, її біосферу. Ноосфера - ми, наш розум - нова геологічна сила, як океан, як вітер, як сонце! Доля життя, доля розуму, доля планети - все одно відтепер! "



  Переглянути відео


2.

2008

Пророк : эпизоды жизни академика В. И. Вернадского : документальный фильм. – Москва: Центр национального фильма, 2008. – 2 фильма по 30 мин.

Глибина і багатство особистості Володимира Вернадського ставить його в один ряд з такими геніями як Аристотель, Авіценна, Леонардо, Ломоносов. За космічністю погляду, відчуттям єдності людини і світобудови його можна порівняти з біблійним пророком. Вернадський ще тоді усвідомлював той новий устрій світу з мріями, вищими ніж матеріальні, який він описував як ноосферу і який зараз новий український політикум став називати ноократією. Можливо праці саме цієї людини допоможуть стати нашим державам на новий шлях розвитку ...

Авторам фільму вдалося показати, як випередив Вернадський свій час: його погано розуміли навіть його учні. Більше 60 років тому Ферсман писав про Вернадського: «Ще не час заглиблюватися в його величезний архів і численні записи його біографії, ще багато років доведеться попрацювати і його учням, і історикам природознавства, щоб виявити основні шляхи його наукової творчості, розгадати складні, ще незрозумілі побудови його тексту. Це завдання лежить на майбутніх поколіннях ".


  Центр национального фильма  


  Переглянути відео


3.

2007

Озарения Вернадского. – М.: Телекомпания "Народное кино", 2007. – 26 мин. – (Тайны забытых побед).

Історія геніального провидця, академіка, філософа Володимира Івановича Вернадського. Його життєвий шлях, загадки часу, загадки людського буття, загадки розуму. Роботи Вернадського набагато випередили розвиток наукової думки його сучасників. Тільки зараз людство підходить до розуміння створених ним в першій половині ХХ століття праць. Що ж ховається за назвами "Біосфера" і "Ноосфера" - головними роботами видатного вченого?



  Переглянути відео


4.

2012

Постигая разум : Крымская одиссея Владимира Вернадского / режисер В. Данилов ; сцен. В. Орехов. – Симферополь, 2012. – 6 частин.

Науково-популярний фільм «Осягаючи розум. Кримська одіссея Володимира Вернадського» режисера Володимира Данилова створений за ініціативи ректора вузу Миколи Багрова, Автор сценарію доктор філологічних наук Володимир Орєхов. У фільм включені хроніка, старовинні фотографії, архівні документи. За півтора року свого перебування в Криму Вернадський зумів зробити прорив у вченні про живу речовину, біосферу, ноосферу. Несподіваною знахідкою для фільму став актор, що зіграв Вернадського, - Сергій Вітушкін. Його зовнішність, як виявилося, ідеально схожа з зовнішністю Вернадського, що допомогло не тільки відтворити образ, але і передати внутрішній стан вченого.



  Переглянути відео


5.

2012

Владимир Вернадский. – Симферополь: Продакшн-студия VIP, 2012. – 5 хв.

Освітній відеосюжет



  Переглянути відео


6.

1983

Законы Вернадского / Режиссёр Роллан Сергиенко. – Киев: Киевнаучфильм, 1983. – 45 хв.

Мы устремляемся в поиски истины в дальние страны, но часто оказывается, что ее разгадка живет рядом с нами. Мы проезжаем по проспекту Вернадского, не задумываясь, какие тайны открыты этим ученым, - ведь мы привыкаем к словам, не вдумываясь в их смысл. Фильм «Закон Вернадского» раскрывает нам, что скрывается за этим великим именем, какую надежду оно подает нам.

Фильм отмечен Первым призом Всесоюзного кинофестиваля 1984 года в Киеве и на Всесоюзном экологическом кинофестивале.



  Переглянути відео


7.

2005

Острова. Владимир Вернадский / режиссер Виталий Трояновский. – Москва: Студия документального кинопоказа телеканала "Культура", 2005. – 2 фильма по 40 мин.

Острова - телевизионный документальный цикл. Эти фильмы задают вопросы, но не ищут простых ответов, не просвещают и не пытаются объяснить необъяснимое. Их цель не исследование прошлого, а живое присутствие в нем. Отсюда - отказ от всякого авторского комментария. Говорят документы и книги, кадры из фильмов и сами герои - персонажи истории, которые в определенном смысле рассказывают сами себя.

В октябре 1941 Вернадский записал в своем дневнике: …положение Германии безнадежно. Победа фашистов невозможна, потому что она противоречит законам биосферы. В 1943 он написал статью о переходе биосферы в ноосферу. Вскоре развернулась научная дискуссия, которая продолжается и по сей день. В фильме участвуют биологи, философы и историки науки: академик Б. Соколов, профессора Л. Берг и В. Иванов, В. Бабков, Г. Аксенов, А. Раутиан, А. Павленко, Э. Мирзоян, В. Волков.

На конкурсе ТЭФИ-2001 телевизионный документальный цикл "Острова" признан победителем в номинации "Сериал телевизионных документальных фильмов".


  Телеканал "Культура"  


  Переглянути відео


8.

2012

Геологический музей им. В. И. Вернадского (Москва). Экскурсия. – Москва, 2012. – 50 мин.

Экскурсию по Геологическому Музею им. В. И. Вернадского проводит профессор, доктор геолого-минералогических наук, академик РАЕН Наумов Георгий Борисович.


  Государственный геологический музей РАН имени В. И. Вернадского  


  Переглянути відео

Установи:

Державний геологічний музей РАН імені В. І. Вернадського (Москва)



 

Національна академія наук України

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського

Пам'ятні місця

Київ

Полтава

Шишаки

Кременчуг

Крим

Харків

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського


Використання матеріалів дозволяється лише за умови прямого посилання до порталу НБУВ
Електронна колекція «В. І. Вернадський» : www.nbuv.gov.ua/vernadsky/